Boj o dotace - syrový přepis odposlechu schůze zastupitelstva

18.06.2012 12:38

Vážení čtenáři, z dobře informovaného zdroje se nám podařilo získat autentickou nahrávku schůze obecního zastupitelstva, která proběhla v sobotu 16. června 2012 ve večerních hodninách mimořádně v salonku hostince "U Sněhuláka", prošpikovaném odposlechovu technikou sloužící za normálních okolností ke kompromitaci VIP návštěvníků obce. Obvyklé místo konání schůzí (sál tamtéž) totiž prochází periodickou rekonstrukcí. Věrni naší novinářské zásadě "co nevíme, nepovíme", přinášíme Vám nezkrácený přepis schůze, který je pouze očištěn od objednávek činěných účastníky schůze u hostinského Zimy. Na programu bylo především jednání o dotaci, kterou jste předběžně odhlasovali v jarní anketě. Letmo byly nejvyššími představiteli obce připomenuty také naše stránky! Celé jednání bylo nevyhnutelně poznamenáno předzápasovou nervozitou před utkáním českého národního týmu s polskou reprezentací na evropském šampionátu. Tím lze vysvětlit i komorní účast a množství omluvenek, které se v průběhu týdne shromáždily na starostově stole.

Přítomni byli: Josef Pecháček (JPO), starosta obce; ing. Stanislav Zubatý (ObEv), místostarosta; Bedřich Myšák (BMV), opoziční zastupitel; Mgr. Jarmila Horká, tajemnice a zapisovatelka; a dr. Brooklyn Torres, čestný host s právem hlasovacím, neboť většina katastru obce leží na jeho restituovaných pozemcích. Do jednání se jako vox populi vmísil i hostinský, trenér a kustod v jedné osobě, Rudolf Zima, instatntní brněnský patriot.

Horká: Bod jedna. Dotace na (slabikuje) Projekty rámcové koncepce transkulturního dialogu...uf...a odklonění těch peněz na novou sekačku na hřiště.

Pecháček: Hele, mě se to nelíbí. Ono je to podle té ankety na tom internetu. Ten redaktorskej říkal, že tam snad hlasovali i Pražáci. Je to vůbec možný, aby tam to vysílání chytali?

Zubatý: Pepo, ty vole, dyť to nejni televize! To je po celým světě. Se na ty stránky, kurva, občas mrkni, to čtou prej lidi až v Argentině!

Pecháček: Ježiš, já jsem kretén, sorry. Dyť i ty westerníky stahuju odkudsi z Austrálie. Ale stejně – co se nám sem mají co srát přespolní? Hlasujem my o emhádé v Praze enbo Brně?

Myšák: Ty, Stando, v Argentině říkáš? Si představte, že na to klikne třeba takovej Messi!

Horká: Messi je sladkej. Není to sice žádnej Jiráček, ale stejně...Mňau!

Zubatý: Jako že nám Messi z Argentiny odklikl tu sekačku? Ty vole...to by bylo...to by si moh přijet i čutnout, ne? Představte si ho v lajně s mladým Kolomazníkem!

Torres: Pánové, to asi těžko, Messi žije v Barceloně, mluvil jsem s ním před čtrnácti dny. Psojedy nezná. (chvíle ohromeného, nechápavého ticha, pozn. red.). Naší rodině tam totiž před válkou patřily nějaké pozemky a teď se zjistilo, že máme takovou nudli přímo pod Nou Campem. Od malého vápna až po středový kruh. Prodal jsem to klubu za odhadní cenu, co už. Mimochodem, pane Zima? Nechcete za ty peníze zasponzorovat nové dresy?

Zima: Díky, pane doktore, ale kdoví, jestli vůbec ten zítřéší špíl bude.

Myšák: Co je, Rudl?

Zima: Ale, na piču, ti kokoti se svazu, že pré se letos na hřišťu přemnožily sedmikrásky a že v té bílé nendó vidět ty bílé lajny. Že jako nezpůsobilá plocha.

Zubatý: Tak to nalajnuj antukou, vole...

Zima: Neser ně, Stano, člověk se s tim celé deň seče, jenže ty žlutobílé bestie kosou prostě nedáš. Fakt by to už chtělo tu sekačku.

Pecháček: Moje řeč, pohněte, co teda s tou dotací? Já bych byl opatrnej – dneska děláš na dotaci a zítra si ne cele meješ ešus...

Zubatý: Když kradeš. My odkláníme. Když to argumentačně vyfutruješ a papírově to sedí, nemůže ti nikdo nic. To je princip fungování celé Únie.

Pecháček: Jak chceš argumentačně vyfutrovat, že prachy na transkulturní dialog utratíme za sekačku na fotbalový hřiště?

Zubatý: Se podívej na ten fotbal v bedně, ne? Vždyť před každým zápasem si ti tam v té reklamě podávají ruku běloch s černochem, že jako stop rasismu a tak...Fotbal je o komunikaci, ne, vzájemný poznávání, bla bla bla...Pozvem třeba ty burany z Mušína...Vždyť to už je něco jak Zimbabwe. Kulturně úplně jinde!

Pecháček: Ale jo, to by šlo. Doufám, že se zas neservou. Dialog jak noha, vole. Ještě mě napadlo – co říct Mikimu Červeňákovi, aby třeba přestřihl při předávání té sekačky pásku? To se mu bude líbit, on rád formality. Hlavně, že bude moct mít na sobě kroj. A nahoře si šplhnem.

Zubatý: No a co jako napíšeš do těch papírů? Že to jako stříhal Cikán? To tě nahoře spíš sežerou zaživa.

Myšák: Prej se má psát „Róm“. Kluk teď dotáhl Slovník politické korektnosti. Ty vole, třicet svazků v kůži - bezbarvé, asi pro jistotu.

Pecháček: Jo, jasný Béďo, já napíšu „Róm“ a Červeňák po mě pude zase s kudlou. Tuhle jsme s Jarkou museli hlásit na kraj počet „Romů“ v obci kvůlivá jakýmusi začleňování, a Miki se mohl pominout. Že prej takovou ostudu nepřežije, že je prej poctivej, začleněnej, uherskej Cigán! Takže jsme nahlásili leda hovno.

Zubatý: Tak napíšem, že to stříhal Maďar, ne? Ugrofinec, to je něco jako ten černoch.

Torres: Opatrně, pane inženýre, Maďaři teď nejsou v Unii v oblibě. Abyste nakonec nemuseli vy platit Unii. Ale nějak to opsat musíte. Vždyť i kvůli tomu výrazu „černoch“, co jste použil, byste mohl mít problémy.

Myšák: Co napsat „spoluobčan“? Každýmu, kdo čte noviny, bude jasný, o koho jde. Škoda, že už Miki není žádnej mladík; s „mladíkem“ by to bylo tutový.

Pecháček: Však může vzít nějaký vnouče. Napíšem, že pásku slavnostně přestřihne spoluobčan s mladíkem...Každej bude vědět, která bije, to má zas Béďa pravdu.

Torres: Spoluobčan a mladík? Nezní to hloupě, pane starosto?

Pecháček: Zní, pane doktore, ale právě proto to nahoře projde. Pomůžete nám s papírama?

Torres: Určitě, uděláme to právně neprůstřelné, spolehněte se. Mimochodem, mám pro Vás ty podepsané fotografie, všech sedm – Brynner, McQueen, Dexter, Vaughn, Bronson, Coburn i Buchholz (protagonisté Pecháčkova oblíbeného filmu Sedm statečných, pozn. red.).

Pecháček: Senzace! Moc děkuju. Dáme to do zasedačky místo těch zbylejch šašků. (míněny obrazy devíti československých a českých prezidentů, přičemž podobizny Václava Havla a Václava Klause již před časem nahradily podepsané fotografie Johna Waynea a Gojko Mitiće, pozn. red.). No nic, máš něco k té dotaci ty, Béďo?

Myšák: (šustění papíru): Tak, ehm...

Pecháček: To chceš teď číst? Celý? Jdi do prdele, Bedřichu!

Torres: Oh My God!

Zubatý: To fakt přeháníš, Béďo...

Myšák: Já důrazně vyzývám představitele koalice, aby nebránili představitelům opozice v přednesení stanoviska k projednávané problematice!

Pecháček: Ty vole, nečum furt na ty přenosy z parlamentu, meleš blbosti! Jak kdybych slyšel Holohlava! (kuňkavým hlasem paroduje předsedu ČSSD Sobotku): Představitelé opozice mají právo...

Horká: Sobotka je slizkej!  

Zubatý: Bedřichu, jsi pro nebo proti? Žvásty okolo si nech.

Myšák: V zásadě pro, ale já mám fakt, Pepo, právo....

Pecháček: A my máme za chvilku fotbal!

Myšák: Snad až ve třičtvrtě, ne?

Pecháček: My se koukáme i na ty experty ve studiu, bez nich by to byla poloviční zábava, si představ takovýho Franze Straku, v čem ten musí jet...? Musíš přece vidět ten zápas v souvislostech, ne?

Zubatý: Jasně, bez studia to nemá za mák smyslu! Ty pak vidíš třeba jak daj gól, ale vůbec nevíš, co si o tom máš myslet! Až ta elektrická tužka ti votevře voči!

Myšák: No jo, tak jo, no. (zvuk trhaného papíru). A už teda aspoň víme, kde se na to budem koukat?

Horká: Bod dvě. Kde budou představitelé obce sledovat dnešní fotbalové utkání Česko – Polsko.

Pecháček: Mluvil jsem s Rudou, v sále je to teď vyloučený, je to tam celý pocintaný primalexem. Mně se teda do výčepu nechce...

Zubatý: Mně taky ne, na to se nedá koukat, vždyť mu to furt přeskakuje do černobíla. Třicet let stará bedna, co chceš. Ta pamatuje ještě Vízka, když udržel aspoň ten balón.

Myšák: A bolí z toho za krkem, jak to má pověšený u stropu...

Torres: Pánové, měl bych takový návrh – co se na to dívat u nás? Vždyť víte, že mám nejdelší úhlopříčku v okrese. Hildě to vadit nebude. A kluci jeli fandit na staromák. Prý "Who doesn´t jump, isn´t Czech, jump, jump, jump!" Oh yeah! (řeč je o Hillary Torres, manželce dr. Torrese, a synech Kansasovi a Arkansasovi, dcera Arizona se stále opaluje u bazénu v parku a o okolí nejeví zájem, pozn. red.)

Pecháček: Děkujem, pane doktore, to by bylo fajn. Co myslíte chlapi?

Zubatý: Ty vole, Baroš v hádé...Kadlec v nadživotní velikosti, Bílkův koučink v prostorovým ozvučení! Díky, pane doktore.

Torres: Tak domluveno! Pane Zimo? Pošlete za námi na zámek nachlazené štěnátko Jedenáctky, nějaké ty tlusté solené tyčinky....

Myšák: Pro mě kmínový...!

Torres: (smích) Rozumím, stále v opozici, že? Pro mne tedy ještě burákové křupky a něco ostřejšího, kdybychom třeba dali gól. Děkuji. Jenom se mi tam, pánové, prosím, nezouvejte. Mramor studí.

Diskuse: Boj o dotace - syrový přepis odposlechu schůze zastupitelstva

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek