Plnou parou proti kalamitě

16.02.2012 13:45

Stav po nočním a dopoledním sněžení, který by leckteré bulvární médium mohlo nazvat kalamitním, se po neúspěšných pokusech nasadit do práce intelektuály, přivandrovalce a OSV (Občany sociálně vyloučené), podařilo krátce po poledni stabilizovat a následně zcela eliminovat díky panu Václavu Pecháčkovi, řediteli firmy "Statek Pecháček", který hned z rána podnikl kroky k uvedení své parní lokomobily "Berušky" do provozního stavu. Kolem jedenácté dosáhl již tlak páry takové hodnoty, že se devadesát let starý stroj, vyzbrojen sněhovou radlicí s parním ofukovačem a hlasitě povzbuzován obyvatelstvem, mohl pustit do boje se sněhem na všech komunikacích v obci. V této chvíli jsou všechny silnice holé a suché, pouze na krajnicích je nahrnuta asi dvoumetrová vrstva zčernalého sněhu.

Nešťastnou náhodou shrnula "Beruška" před samoobsluhou z cesty také traktor pana Oldřicha Myšáka, junior-managera fy. "AGRO Mysak", který se Pecháčkovi vydal vstřícnou jízdou pomoci. Pan Myšák stačil vyskočit a je v pořádku, o traktor "Láďa" projevil zájem pan Červeňák, kterému bude vrak předán poté, co bude vyloven z požární nádrže. Přivolaná hlídka PČR (nstržm. Macháně) nikoho neobvinila, protože prasklá výplň výlohy samoobsluhy jasně dokazuje, že se "Beruška" pokoušela výstražným zvukovým znamením parní píšťalou střetu zabránit.

Představitelé obce děkují tímto pracovníkům výrobce lokomobily, firmy "Julius Kemna - Breslau", za jejich poctivou kovářskou práci.   

Diskuse: Plnou parou proti kalamitě

Datum: 16.02.2012

Vložil: Lenka Machová

Titulek: Losovačka

Já navrhuji místo aukce losovačku, mám s nimi výborné zkušenosti.

Datum: 16.02.2012

Vložil: Lumpí i po mnoha banánech (raději nečísluju)

Titulek: Gratuluji psojedským za nejnovější zprávy

Také mám zájem o "Láďu". Navrhuji veřejnou aukci

Přidat nový příspěvek