Svodka III

11.04.2012 13:23

S malým zpožděním, způsobeným přednostním publikováním rozhovoru s agroturisty, přinášíme opět souhrn nejdůležitějších zpráv z dění v obci za poslední týden. Bezpochyby nejvýraznějším aspektem byl dočasný návrat mrazu a sněhu, který by jiné zpravodajské servery řešily několikahodinovým panikařením a on-line přenosy, v Psojedech, kde je konec zimy úředně stanoven na svátek patrona obce sv. Jiří,  však zásadní emoce nevzbudil.

Panika, která zavládla mezi mužskou populací obce a především mezi špičkami komunální politiky poté, co si místní ženy rezervovaly na sobotní večer sál hostince „U Sněhuláka“, aby se „domluvily na společném postupu“, jak před samoobsluhou odposlechl Bedřich Myšák, se ukázala být zbytečnou. Ze záhadné akce, hrozící dle některých škarohlídů politickou emancipací, se vyklubalo přátelské posezení, při němž se ladily detaily společného přístupu žen k radovánkám Velikonočního pondělí. Základním stavebním kamenem jejich usnesení byl striktní zákaz výdeje lihovin koledníkům, což značně napomohlo klidnému průběhu svátků a zcela vykolejilo „Joe“ Pecháčka, který se v zoufalství přejedl vykoledované čokolády a je již druhým dnem v pracovní neschopnosti.

Starosta Pecháček má po několika obtížných týdnech opět úsměv na líci. Rodinnou nepohodu vlekoucí se již od 19. března, kdy poněkud bouřlivěji oslavil svůj svátek, zažehnal pozváním manželky na romantický snímek „Velikonoční přehlídka“ s Fredem Astairem v hlavní roli, uvedený v letním kině. Dojatá paní Pecháčková nepostřehla ani to, že Pecháček po pěti minutách usnul, ani fakt, že se kinem v průběhu filmu prohnala dvakrát vánice. Jednoznačným výsledkem je, že starosta dostává opět teplé jídlo a může si zase půjčovat auto, což se v panujícím aprílovém počasí docela hodí.

Druhý starostův problém, „Kauza Bičík“, se nečekaně vyřešil v souvislosti s návštěvou ing. Matyáše Kábrta, pražského lobbisty a jednoho ze čtyř agroturistů na farmě pana Červeňáka. Vždy dobře informovaný Bičík se od nejmenovaného konfidenta krajského úřadu dozvěděl, že se starosta s Kábrtem setkal v pátek v hostinci „U Sněhuláka“. Ačkoliv Bičík vůbec netušil, co bylo obsahem schůzky, podlehl tradiční úřednické paranoi, prohlásil, že proti Kábrtovi nepůjde, a dal starostovi prozatím pokoj.

Zmínění agroturisté předčasně opustili obec v nedělních večerních hodinách poté, co jim pan Červeňák vesele oznámil, že pro ně chystá tradiční Velikonoce s prvky maďarsko-cikánského folklóru a oběma dámám významně předvedl svou žílu spletenou ze čtyř bukových a čtyř šípkových výhonků. Farmář je od té doby zádumčivý, s okolím téměř nekomunikuje a pro další případné zájemce o agroturistiku vyhlásil prozatím stop-stav do doby, než se mu podaří napravit turisty napáchané škody na hospodářství a dokonči veškeré jimi započaté práce.

Místostarosta Zubatý navrhl na nedělním jednání zastupitelstva rozšířit seznam partnerských obcí o Springfield ve státě Oregon (USA). Zastupitelstvo o problému dosud nerozhodlo, ale je možné, že k dosavadnímu jedinému partnerovi, sousední obci Dolní Drn, toto město na pobřeží Pacifiku přibude. Po shlédnutí několika epizod seriálu „The Simpsons“ se zastupitelé sebekriticky shodli, že Springfield skutečně některé znaky shodné s Psojedy vykazuje. V hrubých rysech.

Místní umělec a intelektuál Zeno Závojný oznámil, že během května se v jeho příbytku uskuteční další ročník setkání spřízněných intelektuálů s prozatímním pracovním názvem „Šumění“, spojený s uměleckými workshopy, panelovými diskusemi nad problémy současného světa a formulacemi několika zásadních výzev a petic. Pohotovost ohlásil místní sbor dobrovolných hasičů, a pan Nguyen Tran Du-long, nájemce bývalého kravína, v němž provozuje pěstírnu tropických rostlin, oznámil zaměstnancům nárazové zavedení směnového provozu s cílem skokového zvýšení produkce.  

Program letního kina:

  • středa 11. dubna: Vlakoví lupiči (western USA, 1973)
  • pátek 13. dubna: Pátek třináctého (horor USA, 1980)
  • neděle 15. dubna: Villa jede! (válečný western USA, 1968)
  • úterý 17. dubna: Statečný Osceola (western, NDR/Bulharsko/Kuba, 1971)
  • čtvrtek 19. dubna: Donovanův útes (romantická komedie USA, 1963)
  • sobota 21. dubna: Zbraně pro San Sebastian (drama, Fr./It./Mexiko, 1968)

 

Nedělní fotbalový zápas se silným celkem „SK Vyvrhely“ byl po vzájemné domluvě obou celků odložen na květen. Důvodem byla nezpůsobilost hrací plochy, kterou pokryl sníh, a fakt, že rozhodčí Šupáček předčasně přezul svou Dacii na letní gumy a bál se do obce z hlavní silnice odbočit. Tento problém neřešili vyvrhelští, kteří se do Psojed operativně dopravili na vlečce zapřažené za kolovým traktorem „LKT81 Turbo“ zkratkou přes les, bedlivě sledováni hajným Šiškou. Odložení zápasu na dobu, kdy již bude moci nastoupit domácí kanonýr Kolomazník, je mistrovským tahem trenéra Zimy, o jehož schopnostech vést náš tým jsme zde, zdá se neoprávněně, pochybovali.   

Diskuse: Svodka III

Datum: 27.04.2012

Vložil: brezinka1

Titulek: šikovná svodka

:)))

Přidat nový příspěvek