Svodka IV

18.05.2012 10:22

Milí čtenáři, již měsíc uplynul od aktualizace obecních stránek. Jak redakce pevně doufá, podaří se v nadcházejících týdnech informační manko dohnat a přinášet informace o dění v obci v kratších intervalech. Je docela štěstím, že přelom dubna a května byl na zásadní dění poměrně chudý. Můžete být proto klidní, nic podstatného Vám neuniklo, což ostatně dosvědčují i následující řádky.

 

Paní Pecháčková, manželka starosty, ztratila koncem dubna klíče od auta. Sice se později našly ve sklepě u cibule, a je záhadou jak se tam dostaly, ale co je podstatné: po tomto fatálním provinění své choti je starosta Pecháček opět nezpochybnitelnou hlavou rodiny. Paní Pecháčková musí teď prostě sekat dobrotu, což dává starostovi zajímavý prostor pro účast na ještě zajímavějších akcích, kam by před klíčovým incidentem jen obtížně dostal propustku. Jednou z nich bude nepochybně oslava osmnáctých narozenin místní fotbalové hvězdy Luďka Kolomazníka, připadající na sobotu 26. května. O akci přineseme nepochybně reportáž.

Na svátek patrona obce sv Jiří 24. dubna dorazily při příležitosti konání obecních "Slavností jara" kolotoče ze Slovenska. Jak se již stalo tradicí, pokusili se pod rouškou této lidové zábavy proniknout do obce také slovenští příbuzní pana Červeňáka. Jejich invaze byla však včas zpozorována a v zárodku zlikvidována "C-družstvem" místního SDH za pomoci hmatů a chvatů, brokovnice hajného Šišky a přítomného nstržm. Macháně. Všem zúčastněným poslal písemné poděkování pan Červeňák a jako malou pozornost přiložil poukaz na 30% slevu z ubytování v jeho penzionu.

Z tradičního zimního pobytu v USA se vrátil majitel zdejšího zámku a polesí dr. Brooklyn Václav Torres s rodinou. Vítanou posilou místního fotbalového celku se stali zejména jeho synové Kansas a Arkansas, budící respekt zejména hojným využíváním prvků z amerického fotbalu. Společenské dění v obci rozvířila také drobná milostná aférka místního playboye "Joe" Pecháčka s devatenáctiletou dcerou dr. Torrese Arizonou. Po společném zákroku Pecháčkovy družky Jarmily Horké a Arizoniny matky Hillary má "Joe" domácí vězení a Arizona byla nucena používat při slunění u bazénu v zámeckém parku i horní díl plavek.

Fiaskem dopadly snahy místní organizace KSČM a obecních povalečů (Jaroslav M. a spol.) podpořit pravidelnými demonstracemi před obecním úřadem protivládní protesty občanských iniciativ a odborových svazů. Přestože byli všichni plamenně pro, první a jediné akce se zúčastnil jen zlomek nahlášených. Důvodem byla především krátká dešťová přeháňka a dlouhá fronta před nákupním střediskem v Kurochodech, kde probíhá akce "K šesti krabicím vína sedmá zdarma". Cynický místostarosta Zubatý zasadil hnutí nespokojenců poslední ránu ve středu dopoledne, kdy se hlavního organizátora protestů, bývalého tajemníka MNV Otto Zmudy zeptal, zda se jedná o oblíbenou značku příznivců levice, tedy "Chateau Buštěhrad". Po několika nesouvislých výkřicích se Zmuda rozplakal a z místa konání demonstrace utekl.

S informováním o dění v obci jsem se vrátili právě včas - v příbytku místního umělce, intelektuála a podivína Zena Závojného se tento víkend koná umělecko-intelektuální workshop "Ševelení". Do obce se již od pátečního dopoledne rozličnými způsoby a z rozličných stran sjíždějí pitoreskní postavičky Zenových přátel a obdivovatelů, aby si v bývalé obecní rasovně navzájem pochválili svá vlastní díla a pokusili se pomocí několika petic a výzev zachránit obec, stát, planetu a vesmír. Ze setkání přineseme příští týden rozsáhlou reportáž.

Po zprávě o zatčení středočeského hejtmana MUDr. Ratha se v hostinci "U Sněhuláka" z radosti ožrali tito čelní představitelé obecního života: Josef Pecháček, Bedřich Myšák, Rudolf Zima, Miklós Červeňák, Leopold Šiška a Brooklyn Torres. Omluvil se Stanislav Zubatý, který je plně zaujat přípravami na týdení školení o lepším využívání evropských dotací spojeným s ochutnávkou nových vín, které se koná v nejmenovaném školícím středisku na jižní Moravě.   

 

Diskuse: Svodka IV

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek