Datum: 22.06.2012

Vložil: Kolonius Duřpek Jr.

Titulek: žádost o pomoc

Dobrý den,
při pátrání v rodinné historii jsem v knize "Příběhy děda Posledy" od Jaroslava Žáka (mimochodem podle této knihy vznikl slavný film "Cesta do hlubin študákovy duše") narazil na zmínku o místě služebního působení mého praděda Zenobia Duřpeka. Konkétně se v knize na str. 54 uvádí: "...ale v době, kdy jsem býval suplentíkem v Horním Drnu pod Černými lesy ..." S rodinou vášnivě rádi objíždíme místa působení členů naší rodiny, byli jsme například v Zápekách, Kobloninách či Zbytnělé Horní, ale s lokací Horního Drnu máme zatím problémy. Vaše stránky mne navedly na vaší sousedskou obec Horní Drn, a dovolil bych si vás požádat o radu, zda nemůže jít o stejnou obec, která je zmiňována ve výše uvedené citaci. Při pročítání vašich stránek jsem nabyl dojmu, že nějaké dychtivé přátelské vztahy mezi Psojedy a Horním Drnem nepanují, ale ve jménu mého praděda si přesto dovoluji o tuto pomoc požádat. Slibuji, že pokud se do Drnu vypravíme, nalezneme podle vaší mapky zcela jistě i Psojedy a navštívíme i vaši obec.
V dokonalé úctě
Kolonius Duřpek Jr.
Les nad Pasekami

Přidat nový příspěvek