Vítejte v sekci Historie. V následujících statích Vám přinášíme stručný, leč plnotučný souhrn dějin obce v následujících časových epochách:

 Pravěk 

Spíše než na pravěké dějiny obce je článek zaměřen především na stručnou historii prehistorických výzkumů na jejím katastru.

Od první písemné zmínky po třicetiletou válku

Kolonizace, návštěva Karla IV., husitské války, renesanční sexuální revoluce, defenestrace rychtáře....

Od třicetileté války po národní obrození

Stavovské povstání, válečné kontribuce, švédská okupace, čarodějnické procesy, požár obce, feudální útlak, napoleonské války, národní obrození...

19. století a La Belle Époque

Průmyslová revoluce, romantismus, revoluce 1848, nezaložení "Sokola", založení lihovaru, ruchadlo - vynález zkázy, zmaření stavby železnice, hrabě starosta - průkopník automobilismu, vzduchoplavectví a fotbalu...

Velká válka, část první. V zázemí

V první části se věnujeme situaci v obci. Léta zmaru, smrti, melancholických písní, ženské emancipace a nebývalého vzepětí národního ducha.

Velká válka, část druhá. Na bojišti

Neveselé čtení o neveselých věcech. Čtenáře upozorňujeme, že text obsahuje násilné scény a rozhodně by jej neměly číst děti.

 

Pokračování v přípravě, máte se nač těšit!

 

První republika

Druhá světová válka

Období Národní fronty - doba temna 1946 až 1990

 

 

Diskuse: Historie obce

Datum: 16.06.2012

Vložil: MilaXXL

Titulek: no maucta

ale fakt, erudice, pochopení souvislostí, zájem a chuť do toho říznout, včetně národních mýtů....pěkně po tchezku = vše 10 na "ftupnici od jetné do defeti" o:)

Datum: 06.03.2012

Vložil: fido

Titulek: tohle zvedne náladu

Celé stránky nemají chybu, ale historie je naprosto špičková. Takových perel se na netu v dnešní době "CtrlC-CtrlV" mnoho nevyskytuje.

Datum: 16.02.2012

Vložil: Rickr

Titulek: Žižka mě dostal :-)

Dopis z roku 1424, ve kterém je Žižka žádán o příjezd, aby se mohl přesvědčit o situaci na vlastní oči je výborný!!! Gratuluji autorovi a čistím při tom poprskaný monitor :-))

Přidat nový příspěvek

Historie obce

Pravěk

28.03.2012 14:19
O pravěkých dějinách (tj. do první písemné zmínky o obci, viz níže) naší obce známe...
Záznamy: 1 - 1 ze 6
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>